Scalping

Özellikle yeni gelenlerin arasında ticaretin en popüler formlarından biridir. Hızlı tempolu, akıl karıştıran ve adrenalin salgılatıcı bir ticaret türüdür.

Scalping'in asıl amacı günün en yoğun saatlerinde ticarete koşuşturmak, çok az miktarda pip alıp pazardan hemen çıkmaktır. Tek ticaretten elde edilen kazançlar sınırlı olmasına rağmen, bir tüccar gün boyunca onlarca ticaret yaparak getirilerini artırabilir. Ancak scalping yapan kişi, şanssız bir diziye başladığında aşırı ticaret sonucunda hesap dengesinin hızlıca aşınabileceğinin her zaman farkında olmalıdır.

Bu ticaret stilinin en önemli avantajı yüksek potansiyel getirilerdir (ticaretinizi çok kısa sürelerde gerçekleştirecek kadar hızlı ve becerikli iseniz). Kaldıraç, mütevazı miktarda başlangıç kaynağına sahip scalping yapanların daha fazla kazanç elde etmesini sağlar, ancak kaldıraç yanlış kullanıldığında büyük zararlara uğrayabileceğinizin farkında olun. Senin lehine olan bir pip, kaldıraçla çok para kazandırabilir. Buna ek olarak, size karşı bir pip büyük kayıplara neden olabilir. Yani, vur ya da kaçır ticaret türüdür.

Scalping, yüksek riskli bir çevrede ticaret yapmaya alışkın olmayanlar için kullanılmaya uygun değildir.

Bu tür ticaret, ticaret platformunuzun derinlemesine bilinmesini gerektirir; Operasyonel prosedürleri çok fazla düşünmemelisiniz; Fiyat hareketine tamamen konsantre olmalısınız.

Bir tüccar örneği

Paul-Rotter.png

Kalbinizi scalping ticaretine verirseniz, tüm zamanların en başarılı scalperi olan Paul Rotter'den mesleki tavsiye almak isteyebilirsiniz. Bu tüccar, söylenene göre Eurex'teki en likit sözleşmelere 10 yılda scalping yaparak 65-78 milyon dolar kazandı.

"Ben her zaman çok ticaret yapan, bazen günde 100 işleme kadar yapan adam oldum. Ben sadece bir sonraki 3-5 artışı aramıyorum "diyerek, scalping yapan tüccarımız.

Aşırı ticaretten kaçınmak için ne yaptı? Sadece karı ve kayıpları için günlük hedefler belirledi. Ticarete başlamadan önce, durdurma sınırını, günde alabileceği maksimum zararı tanımlardı. Oldukça riskli pozisyonlar aldı, ama ona karşı gelmeye başladıklarında, acımasızca onları kapattı. Hep şöyle demişti: "Bir tüccar olarak hiçbir fikrinizin olmaması gerekir. Ne kadar çok görüş sahibiyseniz, kaybetme pozisyonundan kurtulmak o kadar zorlaşıyor. "

Buna karşılık, kazandığı aşamalar sırasında gerçekten saldırganlaşıyordu; daha büyük riskler aldı ve yalnızca kaybettiği zamanlarda yavaşladı. Bazen bunu yapmak gerçekten zor. Böylece, Paul Rotter her zaman kendi tarafında, durağan sınırına vardığında onu terminalini kapatmaya zorlayabilecek tarafsız birini yanında tutmaya çalıştı.

Onun ticareti yönsüz değil, kararlarını piyasaların analizi vasıtasıyla dayandırıyor. Terminali açmadan önce, Paul Rotter, piyasanın net bir resmini elde edene kadar, yayınlanacak tüm ekonomik raporları, etkili siyasi figürlerin konuşmalarını ve merkez bankası yöneticilerini - fiyat yönünü etkileyebilecek her şeyi kontrol etmeye çalışıyor.

 

Sıkça sorulan sorular

 • FBS ile kazandığınız parayı nasıl çekersiniz?

  Prosedür çok basit. Web sitesindeki Withdrawal sayfasına veya FBS Kişisel Alanının Finans bölümüne gidin ve Para Çekme kısmına erişin. Kazandığınız parayı, para yatırma için kullandığınız aynı ödeme sistemi üzerinden çekebilirsiniz. Hesabınızı farklı yöntemlerle finanse etmeniz durumunda, yatırdığınız tutarlara göre aynı yöntemlerle kârınızı çekin.

 • Bir FBS hesabı nasıl açılır?

  Web sitemizdeki ‘Hesap aç’ düğmesini tıklayın ve Kişisel Alan'dan ilerleyin. İşlem yapmaya başlamadan önce bir profil doğrulaması yapın. E-postanızı ve telefon numaranızı onaylayın, kimliğinizi doğrulayın. Bu prosedür, fonlarınızın ve kimliğinizin güvenliğini garanti eder. Tüm kontrolleri tamamladıktan sonra, tercih ettiğiniz işlem platformuna gidin ve işlem yapmaya başlayın. 

 • İşlem yapmaya nasıl başlanır?

  Eğer 18 yaşından büyükseniz FBS'ye katılabilir ve FX yolculuğunuza başlayabilirsiniz. İşlem yapmak için, bir broker hesabına ve varlıkların finansal piyasalarda nasıl hareket ettiğine dair yeterli bilgiye sahip olmalısınız. Ücretsiz eğitim materyallerimiz ve bir FBS hesabı oluşturmak ile temel bilgileri inceleyerek başlayabilirsiniz. Demo hesabıyla sanal parada ortamı test etmek isteyebilirsiniz. Hazır olduğunuzda, başarıyı yakalamak için gerçek piyasaya girin ve işlem yapın.  

 • Level Up Bonusu etkinleştirilir?

  FBS Kişisel Alanının web veya mobil sürümünde Level Up Bonus hesabını açın ve hesabınıza 140$'a kadar ücretsiz kazanın.

En son Haberler

Euro Bölgesinde Enflasyon Rekor Tazeledi

Euro Bölgesinde Enflasyon Rekor Tazeledi Euro Bölgesi enflasyonu Temmuz’da yeni rekor kırdı…

ABD Ekonomisi Daraldı, Resesyon Tartışmaları Yükseldi

ABD Ekonomisi Daraldı, Resesyon Tartışmaları Yükseldi ABD'de ikinci çeyreğe ilişkin Gayri Safi Yurt İçi Hasıla verileri açıklandı…

Yerel ödeme sistemlerinizle para yatırın

Takım Ruhunu Hissedin

Veri toplama bildirimi

FBS bu web sitesini çalıştırmak için verilerinizin kaydını tutar. “Kabul Et” düğmesine basarak, Gizlilik politikamız kabul etmiş olursunuz.

Bizi Facebook'ta takip edin

Geri arama

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

Numarayı değiştir

Talebiniz kabul edildi.

Bir yönetici sizi kısa süre içinde arayacaktır.

u telefon numarası için bir sonraki geri arama talebi
sonra olabilir

Eğer acil bir sorununuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin
Canlı sohbet

İç hata. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

Zaman kaybetmeyin - TDİ'nin ABD Dolarını ve kârı nasıl etkilediğini takip edin!

Tarayıcınızın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz.

En son sürüme yükseltin ya da daha güvenli, rahat ve üretken bir yatırım deneyimi için başka bir tarayıcı deneyin.

Safari Chrome Firefox Opera